.

Wszystkie kategorie

04lip

Wybór narzędzi pneumatycznych

Czy marka ma znaczenie?

Narzędzia pneumatyczne używane są przede wszystkim w warsztatach naprawczych oraz zakładach produkcyjnych. Ich siłą napędową jest sprężone powietrze, dlatego razem z ich zakupem powinniśmy zaopatrzyć  się w odpowiednie kompresory. Jak jednak w gąszczu narzędzi pneumatycznych wybrać to właściwe. Czy kierować się wyłącznie marką, czy także innymi parametrami? Przekonaj się sam, czytając nasz wpis.

Moc, wydajność, wygoda

Pierwszym, na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając narzędzia pneumatyczne, jest wydajność, czyli moc silnika. Na komfort użytkowania narzędzi wpływa także w ogromnym stopniu jego waga. Wybierajmy zatem te, o najlżejszej masie, bowiem praca z nimi będzie szybka i nie będzie wiązać się ze zbyt dużym wysiłkiem fizycznym.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wśród narzędzi pneumatycznych, które znajdziemy na półkach hurtowni i specjalistycznych sklepów, zwracajmy uwagę na to, czy są bezpieczne w użytkowaniu. Powinny mieć zapieczenia, chroniące je przed iskrzeniem i nie stwarzające zagrożenia dla użytkownika.

W parze z bezpieczeństwem powinna iść ich energooszczędność, której sprzyjają specjalne instalacje, służące do wytwarzania sprężonego powietrza.

Postaw na markę

Ponieważ zakup narzędzi pneumatycznych jest zakupem na lata, a narzędzia powinny służyć nam przez długi okres czasu, warto wybierać te od znanych marek i cenionych producentów. Urządzenia takie bowiem są nie tylko bardziej wytrzymałe, ale i mniej awaryjne. Jeśli już do awarii dojdzie, wówczas możemy mieć pewność, że udzielana gwarancja sprawi, że usterka zostanie szybko wyeliminowana.

Kryteria wyboru konkretnego narzędzia pneumatycznego wiążą się także często z jego konstrukcją. I tak przykładowo przy wyborze kluczy pneumatycznych, zwracajmy uwagę na ilość powietrza, którego potrzebują, gdyż do jego sprężenia potrzeba odpowiedniej ilości energii, co podnosi koszta jego eksploatacji. Czytajmy zatem bardzo dokładnie instrukcje użytkowania oraz opisy urządzeń.