.

Wszystkie kategorie

16wrz

Jak działa gwoździarka pneumatyczna?

Wydajność ma ogromne znaczenie na placu budowy, ale żeby ją osiągnąć potrzebny jest nie tylko zmotywowany zespół, ale również specjalistyczny sprzęt, który ułatwia pracę. Przykładem takiego sprzętu jest gwoździarka pneumatyczna. Gdzie znajdzie swoje zastosowanie i jak działa to urządzenie? Warto poznać te informacje przed podjęciem decyzji o jej zakupie.

Gwoździarka - popraw swoją wydajność!

Wbijanie gwoździ jest mozolnym procesem, który wymaga sporo wysiłku i jeszcze więcej cierpliwości. Na szczęście na rynku można znaleźć produkty, które ułatwią nam to zajęcie - przykładem takiego rozwiązania jest gwoździarka pneumatyczna. Nie tylko poprawia wydajność pracy, ale również zapewnia większą precyzję podczas umieszczania gwoździ na miejscu. 

Jak działa gwoździarka pneumatyczna?

Działanie gwoździarki oparte jest o sprężone powietrze, które znajduje się wewnątrz mechanizmu. To właśnie ona zapewnia możliwość wystrzelenia gwoździ z dużą prędkością, dzięki czemu natychmiast trafiają one na swoje miejsce.

Gwoździarki pneumatyczne najczęściej posiadają konstrukcję pistoletową. Z przodu znajduje się mechanizm obsługujący wbijanie gwoździ, za nim rękojeść pod którą standardowo znajdziemy magazynek bębnowy lub taśmowy. W zależności od typu gwoździarki będziemy dobierać gwoździe łączone drutem na bębnach lub wzdłuż na szynie, złączone np. taśmą plastikową.  

Gwoździarka automatyczna znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim podczas budowy (np. budowy domów, domków drewnianych, pomostów, a także firm paletowych, ogrodniczych, czy stolarskich). Automatyczna praca poprawia wydajność pracy, a także zapewnia precyzję, której może brakować podczas ręcznego wbijania gwoździ. Ma to ogromne znaczenie w przypadku wykonywania remontu dachu, czy też przytwierdzania elementów blaszanych lub drewnianych.
Dzięki pneumatyce jesteśmy w stanie praktycznie bez obciążeń siły dłoni wbić kilkaset do kilku tysięcy gwoździ dziennie, co zdecydowanie optymalizuje czas i wygodę pracy.

Jeśli szukacie Państwo gwoździarki pneumatycznej na pojedynczą "robotę" zapraszamy do skorzystania z naszej wypożyczalni narzędzi.

Copyright © 2020 RG-NARZĘDZIA, Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja: egzyl.pl