.

Wszystkie kategorie

08paź

ABC ogrodnika czyli jakie narzędzia powinny znaleźć się w każdym ogrodzie

Każdy ogród wymaga pielęgnacji, lecz nie zawsze wystarczą do tego sprawne ręce. W zależności od wielkości i rodzaju ogrodu będą potrzebne odpowiednie narzędzia. W każdym ogrodzie powinny znajdować się podstawowe przyrządy do pielęgnacji ogrodu, lecz dobry ogrodnik powinien mieć także sprzęt, który jest przystosowany do jego ogrodu.

Podstawowe narzędzia do pielęgnacji ogrodu

 

Z niektórych narzędzi korzysta się zarówno w małych, jak i większych ogrodach. Niektóre przyrządy pomagają przy podstawowych i jednocześnie najistotniejszych prac na podwórku, dlatego warto udać się sklepu z narzędziami i zaopatrzyć się w przyrządy takie jak: 

 

  • Grabie - służą do porządkowania trawnika. Istnieje kilka rodzajów grabi. Najbardziej popularne to takie z drewnianym trzonem i metalowymi końcówkami. 
  • Konewka i wąż ogrodowy - dzięki temu będziemy mogli podlać kwiaty w doniczkach lub w ciężko dostępnych miejscach. Jeśli ogród zajmuje dużą powierzchnię, warto zaopatrzyć się w wąż ogrodowy. 
  • Szpadel i łopata - przydaje się, jeżeli chcemy posadzić jakąś roślinę, lub pozbyć się nadmiernej ilości ziemi.
  • Sekatory ręczne - pomogą przy przycinaniu krzewów lub mniejszych gałązek. Pozwalają nadać estetyczny kształt roślinom.
  • Piła (ręczna lub mechaniczna) - używa się jej do usuwania większych konarów lub pni.

 

  • Kosiarka - do mniejszych powierzchni wystarczy elektryczna, natomiast do koszenia większych trawników, przyda się spalinowa.

Producenci narzędzi ogrodowych cały czas starają się, aby ogrodnik wkładał jak najmniej siły fizycznej w pracę. Aby niepotrzebnie się przemęczać, warto zaopatrzyć się w najwyższej jakości sprzęt ogrodniczy. Warto wspomnieć, że nie trzeba wychodzić z domu, ponieważ większość przyrządów możemy zamówić przez internet.