.

Wszystkie kategorie

08paź

Klucze pneumatyczne - krótki przegląd

Każdy, kto pracuje w warsztacie lub hobbystycznie majsterkuje przy swoim własnym samochodzie, wie, że na ręczne odkręcanie i przykręcanie śrub zwykłym kluczem ręcznym poświęca się zdecydowanie za dużo czasu. Nie jest to ani szybkie, ani wygodne, co można doskonale odczuć podczas zmieniania opon w pojeździe, zwłaszcza jeżeli mówimy o 20 śrubach. Na szczęście dla majsterkowiczów dostępne jest odpowiednie narzędzie, a dokładnie klucz pneumatyczny, który pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu i zdecydowanie ułatwi pracę. 

 

Do czego służy klucz pneumatyczny i jakie są ich rodzaje?

 

Klucz pneumatyczny jest wykorzystywany wielu dziedzinach przemysłu, nie tylko w motoryzacji. Jego podstawowym zadaniem jest odkręcanie i przykręcanie śrub o różnych wielkościach. Największą zaletą jest to, że osoba korzystająca z klucza nie musi wkładać żadnej siły w cały proces. Warto zaznaczyć, że nie trzeba być mechanikiem, czy inżynierem, żeby korzystać z klucza pneumatycznego, który można zakupić w każdym dobrze wyposażonym sklepie z narzędziami

 

Przed zakupem warto zastanowić się nad tym, do czego potrzebny jest klucz pneumatyczny i jaki rodzaj wybrać. Dostępnych jest kilka rodzajów wkrętarek, które różnią się mechanizmem generującym udar, czyli moment obrotowy narzędzia. Konstrukcja urządzenia także jest istotna, ponieważ ma wpływ na przeznaczenie i zastosowanie. 

 

Warto wspomnieć o tym, że do działania kluczy pneumatycznych wymagane jest sprężone powietrze. Co więcej, taki sprzęt wymaga odpowiedniej konserwacji, dlatego zaleca się je smarować olejem do takich narzędzi. Dzięki swojej uniwersalności klucz pneumatyczny znajdzie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, dlatego to urządzenie powinno znaleźć się w skrzynce każdego majsterkowicza.