.

Wszystkie kategorie

15paź

Czy warto inwestować w narzędzia pneumatyczne?

Z pewnością warto zainwestować w zakup dobrej jakości narzędzi pneumatycznych. Dlaczego? Ze względu na ich:

  • Kompaktowość 

Wszelkiego rodzaju narzędzia pneumatyczne (np. szlifierki albo wkrętarki) są mniejsze i znacznie lżejsze niż te elektryczne. Tego rodzaju budowa z pewnością ułatwia posługiwanie się nimi i umożliwia bardziej efektywne ich wykorzystanie.

  • Samowystarczalność 

Posiadając własną wkrętarko – wiertarkę, wyrzynarkę albo smarownicę z pewnością można samodzielnie wykonać wiele prostych prac - zarówno tych budowlanych, jak i tych motoryzacyjnych.

  • Wydajność 

 Narzędzia pneumatyczne są dużo bardziej wydajne niż elektryczne. Wszystko za sprawą tego, że się nie nagrzewają i nie przepalają. Można więc na nich pracować znacznie dłużej oraz wydajniej.

  • Wszechstronność

 Oferta narzędzi tego rodzaju jest naprawdę szeroka i gwarantuje szeroki zakres możliwych do wykonania przy ich użyciu zakres czynności (od wiercenia, przez szlifowanie, polerowanie, na zszywaniu i pompowaniu kończąc).

  • Oszczędność czasu 

Dzięki sprzętom pneumatycznym można zmechanizować wiele z czynności, które jeszcze do niedawna były przez nas wykonywane ręcznie. Przykład tego rodzaju narzędzia stanowi pistolet tynkarski. Jego zalety z pewnością doceni każdy, kto chociaż raz tynkował w sposób tradycyjny jakąś powierzchnię.

  • Solidność wykonania 

Urządzenia pneumatyczne są niezwykle trwałe i nie trzeba w ich przypadku tracić czasu na żmudną i męczącą konserwację. Wszystko za sprawą tego, że mają one stosunkowo niewiele ruchomych komponentów. Ich podstawowa zaleta w tym wypadku jest także i taka, że nie mają silnika, który często się psuje i wymaga naprawy albo wymiany. Wystarczy więc użytkować je zgodnie z instrukcją oraz przechowywać w zalecanych przez ich producenta warunkach, a będą nam służyć przez wiele lat.