.

Wszystkie kategorie

18maj

Wózki narzędziowe czyli wszystko o wygodnym przechowywaniu narzędzi

Dobra organizacja pracy to podstawa w każdym warsztacie czy zakładzie przemysłowym. Nieład, który wedrze się w narzędzia używane w danym miejscu pracy, staje się zawsze powodem niepotrzebnych opóźnień, wszechogarniającego chaosu oraz znacznego spadku wydajności pracy. Aby uniknąć takich sytuacji, powinniśmy wyposażyć warsztat w specjalne meble służące do przechowywania narzędzi. Najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie wózków narzędziowych, które gwarantują zachowanie największej wydajności pracy poprzez ułatwienie odpowiedniego i uporządkowanego przechowywania licznych narzędzi znajdujących się na wyposażeniu każdego zakładu. Dzięki nim miejsce pracy staje się funkcjonalne i dobrze zorganizowane, co bezpośrednio wpływa na sprawność wykonywanych usług.

Czym powinny się charakteryzować dobre wózki narzędziowe?


Dobre wózki narzędziowe powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości, które charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Materiały, z jakich wyprodukowane są tego rodzaju wózki, muszą być przede wszystkim trwałe i wytrzymałe, ponieważ warsztaty i zakłady przemysłowe to specyficzne miejsca, których wyposażenie bywa często narażone na działanie różnych szkodliwych czynników.


Wózki narzędziowe muszą być wykonane według dobrze przemyślanych i sprawdzonych w praktyce projektów. Dobre rozplanowanie układu szuflad czy półek jest kluczowe, aby mebel ten mógł jak najlepiej usprawniać pracę w warsztacie. Wózek powinien być optymalnie dopasowany do potrzeb pracowników, liczby posiadanych narzędzi i intensywności wykonywanej pracy.


Jak wybrać odpowiedni wózek narzędziowy?


Wybierając odpowiedni wózek narzędziowy do swojego zakładu, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim należy dobrze przemyśleć, ile narzędzi musi się w nim zmieścić. Jeżeli zamierzamy przechowywać w nim również inne duże części lub elementy, powinniśmy to uwzględnić. Wózek musi mieć odpowiednią liczbę szuflad dostosowaną do posiadanych narzędzi, a także dopasowany do potrzeb warsztatu udźwig, aby przechowywane w nim narzędzia i inne części nie spowodowały jego uszkodzenia. 


Jeżeli mamy narzędzia, które są często używane i chcemy, aby znajdowały się zawsze pod ręką, warto zdecydować się na wózek wyposażony w specjalną tablicę perforowaną, na której możemy zamontować wieszaki na narzędzia.


Jeśli specyfika naszej pracy wymaga częstych dojazdów do klienta i wykonywania u niego napraw, montaży czy demontaży, to najlepszym rozwiązaniem będą mobilne wózki narzędziowe, które dzięki swojej unikalnej budowie są mało kłopotliwe podczas przewożenia i dobrze zabezpieczają narzędzia w czasie transportu.

 

Copyright © 2020 RG-NARZĘDZIA, Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja: egzyl.pl