Wszystkie kategorie

12mar

Jak umeblować przydomowy warsztat? Porad i sugestie

Majsterkowanie to niezwykle popularne hobby, a coraz tańsza technologia i łatwiejszy dostęp do specjalistycznych narzędzi sprawiają, że liczba osób wybierających ten właśnie sposób spędzania wolnego czasu nieustannie rośnie. Jest to jednak pasja, której ciężko oddawać się bez odpowiednio zagospodarowanego pomieszczenia. Na przydomowy warsztat doskonale nadaje się garaż, ale również piwnica lub niewielka przybudówka. Aby takie miejsce spełniało swoją funkcję, trzeba je odpowiednio umeblować. 

Jakie meble wybrać do przydomowego warsztatu? 

Najważniejszym elementem każdego warsztatu jest przestrzeń robocza. Najlepszym rozwiązaniem będzie blat o odpowiedniej wysokości, przy którym można wygodnie pracować bez martwienia się o ból pleców. Ważne również, aby był odpowiednio oświetlony – warto zainstalować żarówkę bezpośrednio nad nim. Istotny jest też łatwy dostęp do gniazdek elektrycznych. Wszystkie te szczegóły sprawią, że oddawanie się hobby będzie zarówno łatwiejsze, jak i znacznie przyjemniejsze. W przypadku niewielkiego pomieszczenia warto zaopatrzyć się w składany stół, który po skończonej pracy można ustawić z boku, pod ścianą, aby zbytnio nie zawadzał. 

Resztę pomieszczenia najlepiej zagospodarować możliwie najefektywniej. Majsterkowanie wiąże się z trzymaniem dużej ilości narzędzi, części i materiałów, które nieodpowiednio ułożone potrafią zajmować bardzo dużo miejsca. Doskonałym rozwiązaniem będą więc regały, które można wypełnić pudłami z rzadziej używanymi przedmiotami. Niezbędne będą również skrzynie na narzędzia, częściej wykorzystywany sprzęt warto pochować w szafkach, by nie trzeba było go zbyt długo szukać. Istnieją też inne, mniej konwencjonalne sposoby na zagospodarowanie warsztatu. Na przykład najczęściej używane narzędzia opłaca się trzymać na wieszakach lub magnetycznej tablicy, dzięki czemu będą zawsze pod ręką, widoczne na pierwszy rzut oka. Aby nie potykać się o kable, warto użyć niewielkich haczyków na ścianach, które pozwolą je posegregować. Jeśli pozwala na to dostępna przestrzeń, najrzadziej używane, a przy tym bardzo duże przedmioty można podwiesić pod sufitem na uprzednio przygotowanych hakach. Dobrze jest zadbać o porządek w miejscu pracy. To znacznie uprzyjemni oddawanie się hobby, a także pozwoli lepiej wykorzystać każdą z cennym minut wolnego czasu.

Copyright © 2021 RG-NARZĘDZIA, Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja: egzyl.pl