Wszystkie kategorie

12sie

Czy na narzędzia warsztatowe przysługuje gwarancja?

Narzędzia warsztatowe są poddawane intensywnej eksploatacji. Aby warsztat mógł funkcjonować, niezbędne jest, aby narzędzia ręczne, pneumatyczne czy elektronarzędzia były w pełni sprawne. Czasami jednak zdarza się tak, że nawet produkty pochodzące od najbardziej zaufanych producentów nie działają poprawnie. W takich sytuacjach niezbędna jest oczywiście reklamacja, która najczęściej skutkuje naprawą wadliwego narzędzia albo wymianą na nowe. Jak długą gwarancją są objęte narzędzia warsztatowe?

Czy wszystkie narzędzia warsztatowe są objęte gwarancją? 

Sytuacje, w których elektronarzędzia czy urządzenia pneumatyczne nie działają tak, jak powinny, mają miejsce stosunkowo rzadko. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku zakupu sprzętu, który nie działa poprawnie, kupujący ma prawo skorzystania z gwarancji na nie. Długość gwarancji jest uzależniona od rodzaju narzędzia oraz od producenta. Grup produktów jest bardzo dużo, więc na długość gwarancji warto zwracać uwagę podczas zakupu.

Niektóre narzędzia są objęte dwunastomiesięczną gwarancją (liczoną od dnia zakupu), a niektóre dożywotnią. Warto pamiętać, że aby skorzystać z gwarancji, niezbędne jest przedstawienie dowodu zakupu narzędzia, czyli paragonu albo faktury oraz karty gwarancyjnej, chyba że nie została dołączona do produktu. W innym przypadku naprawa będzie odpłatna. Oprócz tego warto pamiętać, że jest ważna tylko w sytuacji, w której narzędzia są używane wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem oraz ze wskazówkami zawartymi w instrukcji.

Co nie jest objęte gwarancją? 

Zakres gwarancji podobnie jak jej czas jest uzależniony od rodzaju narzędzia, jaki i od producenta. Jednak niezależnie od tego, czy gwarancja dotyczy wiertarek akumulatorowych, narzędzi beta czy pistoletów lakierniczych producenci najczęściej określają, które elementy nie są nią objęte. Zwykle są to przede wszystkim części, które ulegają zużyciu podczas standardowej eksploatacji. Gwarancja nie będzie również obowiązywała, jeżeli narzędzia warsztatowe będą nosiły ślady nieprawidłowego bądź niezgodnego z przeznaczeniem użytkowania, a także narzędzia uszkodzone mechanicznie.

Copyright © 2021 RG-NARZĘDZIA, Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja: egzyl.pl