Wszystkie kategorie

05wrz

Jak zapobiegać korozji narzędzi pneumatycznych?

Narzędzia pneumatyczne znajdują powszechne zastosowanie w wielu zakładach przemysłowych oraz w profesjonalnych i przydomowych warsztatach naprawczych. Ich popularność ma związek z wysoką funkcjonalnością oraz trwałością, a także komfortem, jaki zapewnia korzystanie z narzędzi napędzanych sprężonym powietrzem. Podpowiadamy, jak dbać o narzędzia pneumatyczne, aby skutecznie zabezpieczyć je przed korozją.

Dlaczego na narzędziach pneumatycznych pojawia się korozja?

Korozja jest jednym ze skutków niewłaściwej konserwacji narzędzi pneumatycznych. Pojawia się ona na skutek m.in. działania czynników atmosferycznych oraz niszczących strukturę metalu substancji chemicznych, z którymi narzędzia pneumatyczne mają styczność. Do najczęściej wywołujących korozję czynników zaliczamy wilgoć, która może być obecna w miejscu przechowywania narzędzi oraz wilgoć związaną ze środowiskiem pracy. Z tego względu po zakończeniu pracy należy dokładnie oczyścić narzędzia pneumatyczne, zwracając uwagę nie tylko na cząstki stałe zanieczyszczeń, ale także pamiętając o ich zabezpieczeniu odpowiednim smarem

Zapobieganie pojawieniu się korozji – najważniejsze jest właściwe smarowanie 

Narzędzia pneumatyczne mogą cechować się długą żywotnością i bezawaryjną pracą, jednak musimy właściwie o nie dbać. Podstawowym zabiegiem konserwacyjnym w tym przypadku, jest smarowanie wysokiej jakości środkiem smarnym. Pozwala on nie tylko zmniejszyć pojawiające się w czasie korzystania z narzędzi tarcie, ale także w skuteczny sposób chroni przed korozją. Smarowanie narzędzi pneumatycznych wiąże się z wieloma korzyściami. Właściwie dobrany smar nie tylko tworzy na powierzchni metalu powłokę ochronną, redukując tarcie i zwiększając wydajność pracy, ale również skutecznie chroni przed wilgocią, pozwalając jednocześnie poprawić efektywność zabiegów czyszczących. Oferujemy wysokiej jakości narzędzia pneumatyczne oraz niezbędne w czasie ich użytkowania środki konserwacyjne w postaci smarów i olejów. W naszej ofercie znajdują się także przydatne akcesoria i wiele innych produktów, które są niezbędne podczas korzystania z narzędzi pneumatycznych w zakładzie pracy oraz zaciszu przydomowego warsztatu. Gwarantujemy korzystne ceny i duży wybór produktów, wśród których każdy użytkownik pneumatyki znajdzie coś dla siebie.

Copyright © 2021 RG-NARZĘDZIA, Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja: egzyl.pl