Wszystkie kategorie

02paź

Jakie wózki sprawdzają się najlepiej w magazynach wysokiego składowania?

Magazyny wysokiego składowania pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni i ustawianie zpaletyzowanych towarów na regałach, które mogą liczyć nawet kilkanaście metrów. Obsługa takich powierzchni wymaga stosowania wózków widłowych o bardzo wysokich masztach i maksymalnej wysokości podnoszenia. W większości przypadków w magazynach tego rodzaju ciężko się jednak będzie obejść bez klasycznych wózków paletowych. Przyjrzyjmy się bliżej obu rodzajom urządzeń i sprawdźmy, czym się różnią.

Do czego służą wózki widłowe?

Wózki widłowe są używane do podnoszenia oraz przewozu ładunków. Za sprawą odpowiedniemu mechanizmowi podnoszenia mogą operować na dużej wysokości, a ich specjalne odmiany pozwalają na wjeżdżanie do ograniczonej przestrzeni. Dobrym przykładem mogą tu być wózki boczne, które przewożą ładunek za sprawą wideł umieszczonych prostopadle do kierunku jazdy. Dzięki takiemu rozwiązaniu są o wiele krótsze, przez co regały magazynowe mogą stać bliżej siebie, a na tej samej powierzchni da się składować większą ilość towarów.

Dlaczego w każdym magazynie niezbędne są wózki paletowe?

Wózki paletowe to klasyczne urządzenia, które służą do przewozu ładunku umieszczonego na palecie. Mają one wprawdzie mechanizm podnoszenia, lecz służy on jedynie do uniesienia palety na wysokość transportową, a więc tak, by nie miała ona kontaktu z podłożem i niewielkimi przeszkodami. Sprzęt tego rodzaju ma dość prostą konstrukcję, składając się z wideł, które umieszcza się pod paletą oraz zamontowanych na ich końcach rolek. Po przeciwnej stronie znajduje się uchwyt transportowy połączony z mechanizmem obrotowym wyposażonym w podwójne kółko pozwalające na kierowanie urządzeniem. Uchwyt jest też połączony z podnośnikiem obsługiwanym przy pomocy zintegrowanej pompy. Popularne „paleciaki” są niezastąpione przy przemieszczaniu pojedynczych palet oraz transporcie poziomym. Co ważne, do ich obsługi nie są potrzebne uprawnienia, niezbędne do prowadzenia wózków widłowych. Skorzystać z nich może więc każdy pracownik magazynu, co bardzo usprawnia pracę.

Copyright © 2021 RG-NARZĘDZIA, Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja: egzyl.pl