Wszystkie kategorie

21lis

Jak malować rzadkimi tynkami natryskowymi?

Na rynku materiałów budowlanych można znaleźć wiele rodzajów tynków. Mają one różną gęstość, a przez to inne metody nakładania, o czym informuje producent na opakowaniu. Do tynków, przy których zalecane jest zastosowanie metody maszynowej, konieczne jest zastosowanie specjalnego urządzenia do nakładania tynków. Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się, jakie maszyny stosuje się do rzadkich tynków natryskowych. 

W zależności od rodzaju tynku i miejsca zastosowania, do nałożenia do wykorzystuje się tynkownicę pneumatyczną, agregatu tynkarskiego lub – w przypadku rzadkich tynków natryskowych – pistoletu do tynkowania natryskowego. Jest to narzędzie, które nadaje się również do farb strukturalnych i płynnych tapet oraz wszystkich materiałów, które są za gęste dla tradycyjnych pistoletów lakierniczych. Dzięki niemu można szybko i równomiernie nałożyć tynk lub inny materiał za pomocą sprężonego powietrza. 

Pistolety do tynków wyposażone są w wymienne dysze, które można dobrać do konkretnego materiału. Niektóre z nich posiadają wielkie zbiorniki (nawet 5 litrów lub więcej), dzięki czemu nie jest konieczne częste napełnianie pistoletu. Wlot powietrza wyposażony jest w zawór kulowy, który ułatwia obsługę urządzenia. Pistolety zazwyczaj wykonane są z lekkiego aluminium, dzięki czemu mają mały ciężar, więc łatwo je utrzymać w ręce. Praca z nimi nie wymaga użycia dużej siły fizycznej.

Jak przebiega nakładanie rzadkiego tynku natryskowego? 

Tynkowanie należy rozpocząć od przygotowania podłoża. Musi być ono czyste, gładkie i suche. Konieczne jest osłonięcie elementów stalowych i drewnianych oraz okien, drzwi, parapetów, kostki brukowej. Pistolet tynkarski napełnia się materiałem, a następnie podłącza się go do kompresora. Po ustawieniu optymalnego ciśnienia kompresor odłącza się i rozpoczyna się nakładanie tynku. Można go aplikować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Korzystanie z pistoletu jest dość proste, nawet dla osób z niewielkim doświadczeniem. Z nałożeniem tynku tą metodą poradzi sobie jedna osoba. 

Copyright © 2021 RG-NARZĘDZIA, Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja: egzyl.pl