Wszystkie kategorie

Filtrowanie produktów

04sty

Narzędzia pneumatyczne – poznaj ich zalety!

Ostatnie lata pokazują, że technologia pneumatyczna odgrywa coraz większą rolę w funkcjonowaniu nowoczesnego przemysłu. Wykorzystanie techniki gazu lub sprężonego powietrza jest obecnie bardzo szerokie i niesie za sobą wiele wymiernych korzyści. Sytuacja ta uwidacznia się doskonale podczas porównywania urządzeń pneumatycznych z elektronarzędziami.

Koszty utrzymania

Nie ulega żadnej, nawet najmniejszej wątpliwości, że eksploatacja urządzeń, których działanie oparte jest na wykorzystaniu energii elektrycznej, jest o wiele bardziej opłacalna. Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim obowiązek budowy instalacji sprzężonego powietrza oraz zakupu dobrej sprężarki, która w pneumatyce odgrywa szalenie istotną rolę, oraz jej późniejszego działania z wykorzystaniem energii elektrycznej. Niestety – duża część osób nie zwraca w ogóle uwagi na istotny aspekt, który dotyczy częstej awaryjności elektronarzędzi. Nawet pozornie niewielkie uszkodzenie urządzenia może prowadzić do jego całkowitego zepsucia.

Komfort i wygoda użytkowania

Do największych zalet narzędzi pneumatycznych zaliczyć należy wygodę i komfort użytkowania. Charakterystyczne są dla nich niewielkie rozmiary, duża poręczność oraz mała waga – co jest szczególnie istotne w przypadku placów budowy. Jedynym istotnym ograniczeniem jest mniejsza dowolność ruchów i utrudniony dostęp do niektórych elementów, ze względu na konieczność ciągnięcia kabla.

Bezpieczeństwo

Z uwagi na brak jakichkolwiek elementów elektrycznych, narzędzia pneumatyczne uważane są za jedne z najbardziej bezpiecznych. Sprężone powietrze przechodzi do urządzenia przez przewody, dzięki czemu nie iskrzy i nie stwarza ryzyka powstania pożaru.

Prosta budowa

Kolejną, ogromną zaletą urządzeń pneumatycznych, jest ich nieskomplikowana budowa. Ich najważniejszym elementem jest silnik napędowy, który umieszczony jest najczęściej na wrzecionie. Istotną funkcję pełni również zawór, który odpowiada za otwieranie i zamykanie dopływu powietrza.

Copyright © 2018 RG-NARZĘDZIA, Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja: egzyl.pl