Wszystkie kategorie

Filtrowanie produktów

04sty

Wkrętarka pneumatyczna – czym jest i jak działa?

Jeżeli planujemy wykonywać prace na materiałach charakteryzujących się podwyższoną trwałością, to koniecznie powinniśmy rozważyć zakup wkrętaki o zwiększonej mocy i napięciu oraz z silnikiem, który umożliwiać będzie wykonanie wszystkich niezbędnych robót. Wszystkie te kryteria spełnia wkrętarka pneumatyczna.

Czym jest wkrętarka pneumatyczna?

Wbrew powszechnie panującej opinii, wkrętarka pneumatyczna nie różni się wyglądem od swoich klasycznych odpowiedników. Również tak, jak w ich przypadku, jej nadrzędnym zadaniem jest wkręcanie i wykręcanie wkrętów. W czym więc tkwi różnica? Otóż wkrętarka pneumatyczna napędzana jest sprężonym powietrzem, którego ciśnienie, w zależności od rodzaju urządzenia, waha się w granicach od 5 do 10 barów. Warto wiedzieć, że ten sposób napędzania wiertarki możliwy jest dzięki odpowiedniej budowie instalacji pneumatycznej, w skład której wchodzą:

  •          kompresor lub sprężarka,
  •          różnorodne przewody,
  •          silnik wirnikowy,
  •          ciśnieniowy zbiornik,
  •          układ regulacji ciśnienia.

Jak działa wkrętarka pneumatyczna?

Najważniejszym elementem wkrętarki pneumatycznej jest mechanizm silnika, który odpowiada za odpowiedni przepływ sprężonego powietrza. Oczywiście istotnym parametrem jest także prędkość owego przepływu (prędkość może się różnić w zależności od klasy urządzenia). Do największych zalet wkrętarek pneumatycznych zaliczyć należy niewielki rozmiar oraz stosunkowo dużą wydajność. Mniejsza jest również waga urządzenia, dzięki czemu możliwe jest jego swobodne przenoszenie z miejsca na miejsce.

Jaką wkrętarkę pneumatyczną wybrać?

Wkrętarki pneumatyczne, podobnie jak ich odpowiedniki akumulatorowe i sieciowe, są zróżnicowane pod wieloma względami. Chcąc zdecydować się na zakup odpowiedniej jakości urządzenia, należy zwrócić szczególną uwagę na jego parametry oraz model. W wybraniu odpowiedniej wkrętaki pomogą również pracownicy sklepów z artykułami budowlanymi.

Copyright © 2018 RG-NARZĘDZIA, Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja: egzyl.pl