.

Wszystkie kategorie

Filtrowanie produktów

28sty

Radzimy, jak wybrać dobry podnośnik samochodowy

Podnośniki samochodowe charakteryzują się szerokim zastosowaniem. Spotkać możemy się z nimi nie tylko w profesjonalnych warsztatach, ale również przydomowych garażach. Dzięki nim, możliwa jest stosunkowo łatwa wymiana koła w aucie oraz dokonywanie napraw – zarówno drobnych, jak i bardziej skomplikowanych. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań podnośnika samochodowego. Zapraszamy do lektury.

Główne rodzaje podnośników samochodowych

Na rynku znaleźć można obecnie wiele podnośników samochodowych, ale do najpopularniejszych zaliczają się:

  •          podnośniki jednokolumnowe – mogą udźwignąć ciężar 2,5 ton. Dostępne w wersji mobilnej i stacjonarnej. Najczęściej wyposażone w napęd elektryczny.
  •          podnośniki dwukolumnowe – są w stanie udźwignąć auta ważące nawet do 7 ton. Sprawdzają się więc doskonale zarówno w przypadku samochodów osobowych, jak i dostawczych.
  •          Podnośniki typu żaba  stabilne i kompaktowe urządzenia wyposażone w dużą podstawę. Pozwalają na swobodne podniesienie auta, bez obaw, że przewrócą się pod wpływem przeciążenia.

Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań podnośnika samochodowego?

Do znalezienia idealnego podnośnika samochodowego konieczne jest dokładne zdefiniowanie swoich potrzeb. Należy przy tym pamiętać, aby zwrócić uwagę na:

  •          szybkość podnoszenia pojazdu – parametr szczególnie istotny w przypadku profesjonalnych warsztatów samochodowych. Dla mechaników-hobbystów jest on raczej mało istotny;
  •          maksymalny udźwig – parametr, który powinien być dobrany z myślą o naszym pojeździe. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniego zapasu;
  •          stabilność – parametr, który odgrywa szalenie istotną rolę zwłaszcza jeżeli wziąć pod uwagę bezpieczeństwo użytkowania podnośnika.

Oczywiście to tylko niektóre z parametrów, na jakie należy zwrócić uwagę podczas poszukiwań podnośnika samochodowego. Jeżeli nie są Państwo pewni, czy dane urządzenie sprawdzi się w Waszym przypadku, to warto poprosić o pomoc fachowca, np. pracownika sklepu z narzędziami.