.

Wszystkie kategorie

Filtrowanie produktów

28sty

Poznaj główne rodzaje szlifierek!

Szlifierka służy przede wszystkim do obrabiania różnorodnych materiałów, które wcześniej zostały już obrobione innymi urządzeniami. Najogólniej więc rzecz ujmując – dzięki szlifierce, możliwe jest nadanie ostatecznego kształtu powierzchni. Tego typu urządzenie znajduje szerokie zastosowanie, zarówno w profesjonalnych warsztatach, firmach, jak i przydomowych garażach. Przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje szlifierek.

Rodzaje szlifierek

Na współczesnym rynku znaleźć można szeroki wybór różnorodnych szlifierek. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim zastosowaniem oraz wygodą i sposobem pracy. Wyróżniamy:

  •          Szlifierki typu delta – wykorzystywane głównie do powierzchni sprawiających trud w szlifowaniu.
  •          Szlifierki kątowe – zdecydowanie najbardziej popularny typ szlifierek. Spotkać się można z nim m.in. w warsztatach, ponieważ nadają się doskonale do wykonywania drobnych prac remontowych.
  •          Szlifierki oscylacyjne – doskonałe do szlifowania elementów twardych i wymagających, Mogą być wykorzystywane zarówno do powierzchni płaskich, jak i zaokrąglonych.
  •          Szlifierki taśmowe – wykorzystywane do szlifowania profesjonalnego. Znajdują zastosowanie w warsztatach stolarskich oraz dużych zakładach produkcyjnych.
  •          Szlifierki mimośrodowe – doskonałe do szlifowania powierzchni drewnianych i metalowych.

Jak znaleźć najlepszą szlifierkę?

Wybór idealnej szlifierki to nie lada wyzwanie. Jak już wspomnieliśmy, półki sklepów z narzędziami uginają się od tego typu urządzeń. Poszukiwania najlepiej rozpocząć od określenia rodzaju prac, do których będziemy wykorzystywali szlifierkę. Warto również zawczasu sprecyzować, jakim budżetem dysponujemy. Jeżeli nadal nie będziemy pewni, która szlifierka sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku, to warto poprosić o pomoc kogoś doświadczonego – np. pracownika sklepu z narzędziami.