.

Wszystkie kategorie

10maj

Przechowywanie narzędzi. Jakie szafki są do tego idealne?

Szafka idealna, czyli jaka? Przeczytaj nasz wpis, aby się przekonać.

Materiał

Idealna szafka na narzędzia, to szafka metalowa. Odpowiednie będą także aluminiowe, stalowe lub z tworzyw sztucznych.

Największą zaletą szafek aluminiowych będzie ich wysoka odporność na korozję. Z kolei wybierając stalową zwróćmy uwagę, czy jest odpowiednio pomalowana lub lakierowana proszkowo.

Szafki z tworzyw sztucznych mają mały ciężar i niewielkie gabaryty, dlatego są chętnie wybierane przez początkujących majsterkowiczów.

Zmierz wnętrze

Idealna szafka na narzędzia będzie dostosowana pod względem swojej wielkości do wielkości warsztatu.

Wiszące będą doskonałym rozwiązaniem do małych wnętrz lub gdy ilość narzędzi, które będziemy w niej przechowywać, nie będzie zbyt duża.

Dodatkowym plusem takich szafek jest łatwe utrzymywanie porządku w narzędziach. Wiesza się je bowiem w przeznaczonych dla nich miejscach. Większość modeli posiada centralny zamek szuflad oraz drzwiczek.

Porządek na kółkach 

Dla części majsterkowiczów idealnym rozwiązaniem są szafki na kółkach. Ich największą zaletą jest mobilność oraz pakowność. Zmieszczą nawet bardzo duże ilości narzędzi, dzięki szufladom oraz drzwiczkom.

Na stojąco

Szafki stojące, wykonane z metalu, są najbardziej solidne i przez niektórych uważane za najlepsze. Półki posiadają możliwość montażu na różnych wysokościach, a w wewnętrznych kieszeniach drzwiczek możemy przechowywać dokumenty. Z kolei ich robocze blaty są wykończone aluminium po to, przedmioty się po nich nie ślizgały.