.

Wszystkie kategorie

12cze

Dobra smarownica pneumatyczna, czyli jaka?

Napędzana jest skompresowanym powietrzem i zawiera smar, tłoczony przez wysokie powietrze, wytwarzane przez pompę tłokową.

W natłoku wielu produktów tego rodzaju niełatwo znaleźć najlepszy. My ci w tym pomożemy.

Po pierwsze pojemność

Smarownice pneumatyczne mogą mieć pojemność od 400 mililitrów do 15 litrów. Im wyższa pojemność, tym lepiej, zawłaszcza, jeśli smarownica będzie często i intensywnie używana.

Po drugie ciśnienie i prędkość

Ciśnienie dobrej smarownicy pneumatycznej powinno oscylować na poziomie mniej więcej 10 barów.

Prędkość przenoszenia smaru z kolei określa ilość smaru, którą maszyna jest w stanie przepompować w ciągu minuty. Im wartość większa, tym lepiej.

Po trzecie waga i materiał

Dobra smarownica pneumatyczna to smarownica wykonana z metalu, gdyż jest najbardziej wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Pamiętajmy o zabezpieczeniu jej przed korozją.

Fachowcy polecają także smarowanie aluminiowe, równie wytrzymałe co metalowe, jednak dużo lżejsze. Waga natomiast będzie miała znaczenie przy transporcie urządzenia, dlatego powinniśmy zwracać na nią uwagę, w zależności czy smarownicę będziemy często przewozić.

Po czwarte dodatki

Na końcu warto wspomnieć, że dobra smarownica pneumatyczna to urządzenie wszechstronne i uniwersalne, zaopatrzone w wiele funkcjonalnych dodatków, takich jak:

  • przedłużki metalowe i gumowe
  • wahadło
  • uszczelki
  • wąż
  • podkładki
  • sprężynki.

Z kolei dodatkowe funkcje smarownicy zwiększają funkcjonalność sprzętu i ułatwiają jego obsługę. Przykładem może być manometr wskazujący, jak duże jest ciśnienie dozowanego przez urządzenie smaru.

Copyright © 2020 RG-NARZĘDZIA, Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja: egzyl.pl