.

Wszystkie kategorie

18cze

Skuteczność działania młotków pneumatycznych

Wykorzystywane szeroko w budownictwie oraz przemyśle maszynowym, a także w pracach instalatorskich, młotki pneumatyczne skuteczność swojego działania zawdzięczają swojej budowie oraz konstrukcji.

Nie tylko usprawniają drobne prace warsztatowe, lecz również usuwają piasek z odlewów i zgorzeliny z odkuwek. Dzięki nim pozbędziemy się rdzy oraz farby. Wykończymy nieregularne i chropowate powierzchnie.

Przyjrzyjmy się zatem dokładniej, w czym tkwi ich skuteczność.

Tajemnica skuteczności

Młotki pneumatyczne to akcesoria, niezwykle odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Dlatego urządzenie to doskonale sprawdzi się nawet w najbardziej  ekstremalnych warunkach pracy, takich jak wysoki stopień zapylenia czy zakurzenia otoczenia.

Regulowana długość tulei umożliwi dostosowanie długości igły do konkretnego zastosowania. Pojedyncza śruba mocująca łatwo przekształci narzędzie z młotka w dłuto.

Warto także zwrócić uwagę na progresywny spust, wytłumiający drgania i zapewniający komfort pracy użytkownika. Napowietrzenie z kolei pozwala uzyskać doskonałą kontrolę nad narzędziem nawet w bardzo trudnych warunkach. Ergonomię pracy zapewni wymienny uchwyt, dostosowany do średnicy igieł, a stalowe igły zapewnią wysoką efektywność.

Zastosowanie

Wymienione powyżej właściwości młotków sprawiają, że ich zastosowanie jest niezwykle szerokie. Używa się ich powszechnie w obiektach przemysłowych oraz warsztatach, gdzie szczególnie ważna jest możliwość obróbki nieregularnych elementów. Dzięki swoim właściwościom młotki sprawdzą się w:

  • pracach blacharskich
  • pracach blacharsko-lakierniczych
  • zgrzewania
  • nitowania
  • cięcia blach
  • przebijania blach
  • profilowania blach

Młotków pneumatycznych szukajmy w renomowanych hurtowniach z narzędziami, gdzie znajdziemy akcesoria najwyższej jakości, od najlepszych, sprawdzonych producentów. Fachowcy doradzą nam wybór najbardziej odpowiedniego dla nas urządzenia.